Τα τμήματα της Β και Γ  τάξης του τομέα Πληροφορικής του σχολείου μας, συμμετείχαν στις  «Ημέρες Γνωριμίας» (Open Days)  που διοργάνωσε το Γραφείο Διασύνδεσης και Σταδιοδρομίας του Ελληνικού Μεσογειακού Πανεπιστημίου κατά το  χρονικό διάστημα  14/03/22  μέχρι  17/03/22.

Σκοπός της επίσκεψης ήταν να έρθουν οι μαθητές και οι μαθήτριες σε επαφή με θέματα που άπτονται του τομέα και της ειδικότητάς τους.

Κατά τη διάρκεια της επίσκεψης οι μαθητές και οι μαθήτριες, είχαν την ευκαιρία να ξεναγηθούν στις αίθουσες και τα εργαστήρια του τμήματος  Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών.

Επίσης ενημερώθηκαν για το πρόγραμμα σπουδών της σχολής , την επαγγελματική αποκατάσταση  που θα έχουν μετά το πέρας των σπουδών τους, καθώς και τις δυνατότητες εξέλιξης όπως μεταπτυχιακά, προγράμματα Erasmus κ.α.