Διευρύνθηκαν οι ορίζοντες σπουδών των μαθητών μας με το «Άνοιγμα Ημερών Γνωριμίας» του Ελληνικού Μεσογειακού Πανεπιστημίου.

Πιο συγκεκριμένα την Πέμπτη 23 Μαρτίου οι μαθητές του τομέα Υγείας Πρόνοιας από την Β’ & Γ’ Λυκείου (ΒΥ2, ΒΥ3, ΓΝΟΣ1 & ΓΝΟΣ2), ξεναγήθηκαν στους φιλόξενους χώρους του ΕΛΜΕΠΑ και επισκέφτηκαν τα σύγχρονα και πλήρως εξοπλισμένα εργαστήρια του τμήματος Νοσηλευτικής, των σχολών Επιστημών Υγείας.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον κο Μιχάλη Ζωγραφάκη Σφακιανάκη (επίκουρο καθηγητή του τμήματος) και στην κα Μαρία Ψαρρού (μόνιμο μέλος ΕΤΕΠ) για την αναλυτική ξενάγηση που έμπνευσε και ενθουσίασε τους μαθητές μας. Ιδιαίτερη μνεία και στην κ. Μαριάννα Αλογδιανάκη (Σύμβουλο Σταδιοδρομίας, Υπεύθυνη Λειτουργίας Γραφείου Διασύνδεσης & Σταδιοδρομίας ΕΛΜΕΠΑ) για την άψογη συνεργασία.

Φωτογραφικό υλικό